Manyetometre çekim örnekleri ve yorumlama

Başlatan admin, Mar 15, 2023, 05:01 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

admin

Arkadaşlar selamlar, manyetometre yeraltı görüntüleme sistemlerinizdeki görsel öğeleri paylaşabilir ve yorum yapabilirsiniz.

Orhan

Hocam selamın aleyküm cümleten. Bir gradyometre aldık bir kaç ay önce çekimler yapmaya çalıştık fakat çekim sonuçları ve kazı yaptığımız gerçek sonuçlar arasında çok büyük hüsran var. Biz mi beceremedik yoksa nedir durum anlayamadık. Visualizer 3D çekim programı var.

OKTAY

Orhan abi Visualizer 3D programını kullanan cihazlarda hayali çekim çok fazla olur. Bu programı kullanan cihazların sensör hassasiyetleri genelde düşük. Manyetizma değişikliklerini algılayamıyor sistemleri. Sahada aynı yerde üst üste 3 çekim aldım hepsi birbirinden farklı görüntüler veriyor. Hangisine inanacağımızı şaşırdık. Al bir çekim örneği de benden kazdık bu yeri hiç bir şey yok.

Ertuğrul

Visualizer 3D Studio Program sonuçlarındaki yanılgıların asıl sebebi merdivenaltı firmaların internetten buldukları örnek proje şemaları ile yaptıkları Arduino manyetometre devreleridir. Bu programın asıl sahibi Alman OKM firmasıdır. orjinal cihaz orjinal program kullanmanızı tavsiye ederim , yanılma olmaz.

Bu programı kullanan OKM haricindeki hiç bir sisteme güven olmaz.

ismail-hakkı

Ben de bu tip cihazlar kullanan birisiyim. OKM cihazı var elimde. Arkadaşlara şunu belirtmeliyim. OKM nin taklit ürünlerinden sakının. Ülkemizde sahte OKM cihazı üretip satanlar var. Bu cihazlar tamamen aldatmacadan ibaret.
gerçek manyetometre ve gradyometre ölçüm cihazları 10 numara cihazlar. EMEĞE SAYGI - ORJİNAL ÜRÜNE EVET.

Amasyali

Kardeşlerim Visualizer 3D programını kullanan bir cihaz var elimde. cihazı ikinci el olarak aldım. ölçüm sonuçlarım aynı yer için her seferinde farklı çıkıyor. Cihazı ben de elden çıkartmaya karar verdim. şunu net anladım Visualizer yaramaz.

Defineciyusuf

Kırklareli babaeski'den selamlar cümleten. Yan yana iki mezar açtık . Gradyometre cihazı kullanıyorum. İstanbul da bir firmadan geçen yıl almıştık. Çok şükür cihazım hayali görüntü felan vermiyor gayet net ve düzgün çalışıyor. Anlam veremediğim bir durum var voxler 3d programı mezarlardan birisini kırmızıya diğerini maviye renklendirdi. çekim sonuçlarımı paylaşayım. Neden iki renk oldu?

Usta defineci

Aydın'dan selamlar herkese. define işleri ile yıllardır uğraşıyorum. Bir sürü cihaz geçti elimden. Potasyum sensörlü gradyometre yeraltı görüntüleme cihazlarından başkasını tanımam. Alın iki ayrı lahit 3d çekim örneği de benden. 6 metre den çıktı.

özgür

Çekimlerinizin kalitesi ilgimi çekti Hangi programın çıktıları acaba bunlar?

Efe

Ben bu programı .csv uzantılı dosyalarımı açmak için kullanıyorum. Power pulse programı bu. Adamlar farklı cihazlar ile oluşturulan .csv uzantılı dosyaları da açmaya olanak sağlamışlar. 3d gerçek ve düzgün bir çıktı veriyor.

Ümit

Gradyometre ve manyetometre cihazlarında sensör kalitesi ve kullanılan görüntüleme programı ile uyumu esastır. power pulse cihazlarda bu birliktelik sağlanmış.

Amasyalı kadir

arkadaşlar istanbul pendik ten bir cihaz aldım. Cihazda sorunlar yaşadım. ilk önce pili bitince tekrar şarj olmadı  firmayı arayıp konu hakkında bilgi verdim. Batarya tam biterse geri dolmayacağını söylediler. Değiştirin pilini deyince borunun içinin reçine ile dolu olduğunu ve değişimin mümkün olmayacağını söylediler. gidip bir televizyon tamircisine boruyu kestirip pilini değiştirtebildim. cihazım çalıştı çeşitli ölçümler yaptım. Fakat 3d de çıkan görüntülerin yerinde çalışma yaptık boş hiç bir şey yok. kafasına göre görüntü veriyor galiba. Ya da biz anlayamıyoruz. Yardımcı olabilir misiniz?

ErkanUsta

Yeraltı görüntüleme programları hakkında bir kaç bilgi vermek isterim. Bir çok cihaz kullandım. Bir çok program inceledim ve kullandım. Android işletim sistemlerinde çalışan programlar ile windows 'ta çalışan programlar arasında görsellik ve ayrıntılı detay farkları var. Android işletim sistemleri son derece kısıtlı kaynaklara sahip. İşlemci gücü ve kabiliyetleri bakımından kısıtlı bir yapıya sahip. Windows altında çalışan programlar çok daha gelişmiş.

özgür

power pulse programını buldum bu 3d görüntüleme programı güzelmiş. .csv uzantılı dosyamı 3d olarak harika gösterdi.

admin